Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání předsedů a hospodářů

11. 3. 2012

 

Setkání předsedů a hospodářů

 

V zasedací síni Městského muzea v Ústí nad Labem se 6. 3. 2012 sešli předsedové a hospodáři Svazu důchodců České republiky o. s. z regionů Děčín, Litoměřice, Teplice a Ústí nad Labem. Kromě pokynů k hospodaření organizací, volnočasových aktivit a dotací na činnost seniorských organizací, o kterých informoval předseda Krajské rady Ústeckého kraje pan Miloslav Draxl, obdrželi přítomní informace  o podmínkách sportovních her důchodců. Sportovní hry se uskuteční 17. května 2012 na Letním a Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. Místopředseda pan Ivan Vodák informoval o programu a podmínkách účasti v deseti soutěžních disciplinách.

V minulých letech bylo do soutěží zapojeno více než 400 účastníků. Na letošních jubilejních 25. hrách očekávají pořadatelé ještě větší účast, proto přikročili  k některým organizačním změnám.

 

V průběhu jednání vystoupil předseda Krajské rady Svazu seniorů ČR pan Alois Malý, který informoval o složení krajské rady a zastoupení seniorských organizací  v tomto orgánu, který zastřešuje 12 různých seniorských uskupení v Ústeckém kraji včetně SDČR. Pro tyto organizace bude Krajská rada Svazu saniorů pořádat v letošním roce několik společenských akcí. Jako první bude květnové setkání 300 účastníků na lodi Porta Bohemica a podzimní návštěva divadelního představení, na kterém by se mělo sejít až 200 seniorů. S největší pravděpodobností dojde v podzimních měsících na plavbu lodí z Děčína do Drážďan, za účasti asi 150 seniorů. V Ústeckém kraji je celkem 117 463 aktivních seniorů, je tedy zřejmé, že přes veškerou snahu Krajské rady seniorů a podporu hejtmanky paní Jany Vaňhové se těchto setkání může zúčastnit pouze zlomek z celkového počtu 219 965 lidí, pobírajících nejrůznější formy důchodů.

 

                                                                                                            F. Immer

hpim5241.jpg

hpim5242.jpg